Eksperci o hazardzie

Eksperci piszą o hazardzie

Jeżeli wiesz już czym jest hazard, na tej stronie możesz poszerzyć swoją wiedzę.

Nasze stowarzyszenie wspierają bezpośrednio i pośrednio psychologowie i terapeuci z wieloletnim doświadczeniem i olbrzymią wiedzą, którą, na szczęście, chętnie się dzielą. Poczytaj co o hazardzie piszą profesjonaliści. W tej sekcji zamieszczać będziemy artykuły autorów polskich i zagranicznych poruszające szeroko rozumiany problem gier i hazardu, oraz ich wpływu na uzależnionych i ich rodziny.

Dr Lubomira Szawdyn

Dr Lubomira Szawdyn

Jest lekarzem psychiatrą, psychoterapeutą uzależnień i prekursorem lecznictwa odwykowego w Polsce. Wykłada na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prowadzi prywatną praktykę zajmując się pomocą osobom uzależnionym i współuzależnionym.

Jedna z pierwszych terapeutek w Polsce, która już w latach siedemdziesiątych leczyła hazardzistów. To z jej inicjatywy w 1995 roku powstała w Warszawie wspólnota Anonimowych Hazardzistów. Wielu pacjentów zawdzięcza jej uratowanie życia.

W tej rubryczce, dr Luba Szawdyn będzie dzieliła się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami dotyczącymi hazardu.

Czytaj: O początkach leczenia hazardu w Polsce

Dr Bohdan Woronowicz

Bohdan Woronowicz

Doktor nauk medycznych, specjalista psychiatra, specjalista seksuolog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień (certyfikat z nr 1) oraz certyfikowany superwizor psychoterapii uzależnień. Jeden z dwójki fundatorów Fundacji Biuro Służby Krajowej Anonimowych Alkoholików w Polsce oraz pierwszy Powiernik klasy A (niealkoholik) w polskiej Wspólnocie Anonimowych Alkoholików.

Obecnie kieruje Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej „Centrum Konsultacyjne AKMED” oraz Ośrodkiem Terapii Uzależnień w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Jest Prezesem Zarządu Fundacji „Zależni-Nie-Zależni”.

Czytaj: Hazard – nowym wyzwaniem terapeutów.

Ryszard Romaniuk

Doc. dr hab. Ryszard Romaniuk

Neurofizjolog, terapeuta z wieloletnim doświadczeniem w pomocy osobom uzależnionym, w tym hazardzistom, specjalista leczenia uzależnień ze Szpitala Weteranów (VA) w Brecksville w stanie Ohio, a jednocześnie wykładowca Mandel School of Applied Social Sciences i Cuyahoga Community College w Cleveland. Członek Zarządu The Alcohol, Drug Addiction and Mental Health Services Board of Cuyahoga County.

Czytaj: Czym jest uzależnienie?

Czytaj: Hazard w Cleveland.

Czytaj: Wizja władzy.