Eksperci o hazardzie

Eksperci piszą o hazardzie

Jeżeli wiesz już czym jest hazard, na tej stronie możesz poszerzyć swoją wiedzę.

Nasze stowarzyszenie wspierają bezpośrednio i pośrednio psychologowie i terapeuci z wieloletnim doświadczeniem i olbrzymią wiedzą, którą, na szczęście, chętnie się dzielą. Poczytaj co o hazardzie piszą profesjonaliści. W tej sekcji zamieszczać będziemy artykuły autorów polskich i zagranicznych poruszające szeroko rozumiany problem gier i hazardu, oraz ich wpływu na uzależnionych i ich rodziny. 

Dr Lubomira Szawdyn

Dr Lubomira Szawdyn

Jest lekarzem psychiatrą, psychoterapeutą uzależnień i prekursorem lecznictwa odwykowego w Polsce. Wykłada na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prowadzi prywatną praktykę zajmując się pomocą osobom uzależnionym i współuzależnionym.

Jedna z pierwszych terapeutek w Polsce, która już w latach siedemdziesiątych leczyła hazardzistów. To z jej inicjatywy w 1995 roku powstała w Warszawie wspólnota Anonimowych Hazardzistów. Wielu pacjentów zawdzięcza jej uratowanie życia.

W tej rubryczce, dr Luba Szawdyn będzie dzieliła się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami dotyczącymi hazardu.

Czytaj: O początkach leczenia hazardu w Polsce

Dr Bohdan Woronowicz

Bohdan Woronowicz

Doktor nauk medycznych, specjalista psychiatra, specjalista seksuolog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień (certyfikat z nr 1) oraz certyfikowany superwizor psychoterapii uzależnień. Jeden z dwójki fundatorów Fundacji Biuro Służby Krajowej Anonimowych Alkoholików w Polsce oraz pierwszy Powiernik klasy A (niealkoholik) w polskiej Wspólnocie Anonimowych Alkoholików.

Obecnie kieruje Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej "Centrum Konsultacyjne AKMED" oraz Ośrodkiem Terapii Uzależnień w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Jest Prezesem Zarządu Fundacji "Zależni-Nie-Zależni".

Czytaj: Hazard - nowym wyzwaniem terapeutów.

Ryszard Romaniuk

Doc. dr hab. Ryszard Romaniuk

Neurofizjolog, terapeuta z wieloletnim doświadczeniem w pomocy osobom uzależnionym, w tym hazardzistom, specjalista leczenia uzależnień ze Szpitala Weteranów (VA) w Brecksville w stanie Ohio, a jednocześnie wykładowca Mandel School of Applied Social Sciences i Cuyahoga Community College w Cleveland. Członek Zarządu The Alcohol, Drug Addiction and Mental Health Services Board of Cuyahoga County.

Czytaj: Czym jest uzależnienie?

Czytaj: Hazard w Cleveland.

Czytaj: Wizja władzy.

Rafał Porzeziński

Rafał Porzeziński

Polski dziennikarz i hazardzista, właściciel wydawnictwa Raj Media oraz studia audio Słowodaje. Należy do wspólnot 12 krokowych oraz jest wydawcą i współautorem wydawnictw audio o tematyce dwunastokrokowej, w tym "12 Kroków wg Felka alkoholika", "12 Kroków według "Świętej" Teresy alkoholiczki", "12 Kroków do wolności". Prowadzi również warsztaty rozwoju duchowego "Wreszcie żyć" wg programu "12 kroków dla chrześcijan". Od stycznia 2014 na antenie Telewizji Republika prowadzi program pt. "12-ty Krok", poświęcony walce z uzależnieniami.