Dostępność architektoniczna
Lokal znajduje się na parterze kamienicy , jednak wejście do lokalu jest poprzedzone 6 schodkami o odpowiednim nachyleniu. Przy czym szerokość schodów uniemożliwia zastosowanie stałej pochylni wjazdowej dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
Zastosowano tymczasową pochylnię (o długości 180 cm).
Osoba niepełnosprawna ruchowo może uprzedzić nas o zamiarze skorzystania z oferty klubu min 24 godziny przed przyjściem do klubu, co pozwoli na przygotowanie przez dyżurnego oraz (drugiej osoby wspierającej go) na ustawienie pochylni w odpowiednim miejscu na czas wejścia i wyjścia osoby z niepełnosprawnością ruchową.
Toaleta w lokalu jest oznakowana i przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.
Dostęp do większości pomieszczeń w lokalu nie posiada barier architektonicznych.
Dostępność cyfrowa
Strona Stowarzyszenia ” Nie gram” posiada ikonę umożliwiającą osobom niedowidzącym :
Zwiększyć czcionkę, zmniejszyć czcionkę, zmienić kontrast i skalę szarości, dodać tło i podkreślenie do odsyłaczy. Nie ma na stronie informacji głosowych i filmów co umożliwia pełne korzystanie z zawartych tam informacji dla osób z niepełnosprawnością słuchową.
Dostępność informacyjno-komunikacyjna
Na terenie Stowarzyszenia zastosowano tabliczki z alfabetem Braille’a na których zawarte są informacje o pomieszczenia oraz rodzaju działalności klubu i wsparciu dyżurnego.
Wszystkie tablice informacyjne są czarno-białe z odpowiednią wielkością czcionki, osoby wymagające wsparcia w każdej chwili mogą zwrócić się o wsparcie do dyżurnego, który ma widzę w podanym zakresie.