Medytacja: Zmieniać całe swoje życie

Zmieniać całe swoje życie (tydzień 15)

„Przestać grać jest bardzo trudno, ale jeszcze trudniej zmienić całe swoje życie” – to jedna z maksym najczęściej powtarzanych przez niegrających hazardzistów. Wiedzą, co mówią, bo na własnej skórze przekonali się o tym, że prawdziwe trzeźwienie możliwe jest tylko wtedy, gdy pozbywamy się wad charakteru. To one sprowadziły nas przecież na drogę wiodącą do uzależnienia i związanego z nim cierpienia. Dlaczego uprawialiśmy hazard? Czyż nie dlatego, że byliśmy pyszni, niedojrzali emocjonalnie, unikaliśmy odpowiedzialności, baliśmy się podejmowania decyzji i uchylaliśmy przed działaniem?
Jeśli teraz, po uznaniu bezsilności wobec hazardu, nie będziemy pracowali nad sobą i swoimi wadami, staniemy w miejscu i z pewnością wrócimy do destrukcyjnego życia w nałogu.
By powoli i konsekwentnie pozbywać się wad charakteru, najpierw musimy je jednak rozpoznać i nazwać. Służy temu „gruntowny i odważny obrachunek moralny i finansowy.” Takie rozliczenie ze swoim życiem jest niezbędne, by się rozwijać i trzeźwieć.

Czy jestem gotowy, by zmieniać swoje życie?

Skip to content